Алумни

Професионална реализация на завършилите специалностите във Филологическия факултет, ЮЗУ „Неофит Рилски“, Благоевград

 

Раки Бело (Българска филология) – доцент, д-р ВТУ „Св. Св. Кирил и Методий“, лектор в Университета в Тирана

Велина Нинкова (Приложна лингвистика с английски и немски)антрополог в Норвегия, Университета в Тромсьо, Норвегия

Николай Папучиев (Българска филология) –доц. дфн в СУ „Св. Кл. Охридски“

Людмила Тасева (Английска филология – бакалавър) Консул в Генералното консулство в Чикаго, САЩ

Катерина Ушева (Българска филология) – научен секретар, гл. ас. д-р в секция „Българска диалектология и лингвистична география“, ИБЕ – БАН

Тереза Стоянова Тренчева (Английска филология – магистър) Заместник-Ректор по научноизследователската и международна дейност на Университета по библиотекознание и информационни технологии

Дора Солакова (Педагогика на обучението по български и чужд език и Славянска филология) – учител по БЕЛ в ОУ „Св. св. Кирил и Методий“, Варна; хон. преподавател във ВВМУ „Н.Й. Вапцаров“; преводач

Юлияна Христова (Българска филология) – старши експерт в РУО – Благоевград

Петя Бухова лавянска филология) – учител по БЕЛ в Трето основно училище, Сандански

Боряна Кърпачева ългарска филология) – журналист БНР – Благоевград

Яна Валериева Стоилова (Приложна лингвистика – Английски и руски език) – бакалавър, (Превод и свременна англоезична литературамагистър)частна школа  Wisdom Education в град Хуаихуа, провинция Хунан, Китай; Bocai Training School

Елеонора Златинова (Българска филология) – учител по БЕЛ, 42 ОУ “Хаджи Димитър”, София

Борислав Иванов Кирилов (Английска филология) учител по английски в училище Silcherschule, Корнвестхайм, Германия

Димитри Бело (Българска филология) – професор, Университет в Тирана

Величка Чаракчиева (Приложна лингвистика) – специалист маркетинг и реклама към отдел „Маркетинг и реклама“, Общински институт „Старинен Пловдив“, гр.Пловдив

Александър Чобанов (Българска филология) – писател, сценарист на сериали – напр. „Под прикритие“

Елеонора Тахова (Българска филология; Филологически аспекти на работата в медиите) – журналист, Радио Благоевград

Донка Узунова (Приложна  лингвистика (Английски и немски език) – бакалавър) стажант-преводач към ЕС, Люксембург

Зоя Караджова (Славянска филология) – журналист, Радио Благоевград

Галя Савова (Българска филология) – учител в Българско Културно-просветно училище “Паисий Хилендарски”, гр. Памплона, Испания

Лушка Козловска (Българска филология) – журналист и продуцент в БНТ.

Стефка Атанасова Филипова („Методика на преподаване на английски език в средно училище“)Учител по английски език в Профилирана гимназия “Яне Сандански”, гр. Сандански

Нейка Димитрова (Българска филология) – журналист, Радио Енджой

Милена Топалова (Приложна лингвистика (Английски и Немски език) –  журналист в 7News – WHDH Boston, ESL Teacher в Kaplan International English – Boston, Teacher в Showa Boston,  Regional Academic Manager в Cambridge Network (до 2018)

Таня Ефремова-Стоилевски (Английска филология)Учител по английски език в училище „Гоце Делчев“, Скопие, Република Северна Македония

Вяра Андасарова (Българска филология) – ст. учител по БЕЛ,  6. ОУ „Иван Вазов“, Благоевград

Владимир Байрактарски (Приложна лингвистика (Английски и немски език) Диспонент в голяма международна фирма за логистика и транспорт DSV, офис София

Десислава Малинова (Журналистика) – журналист, БНТ 2

Илина Лулейска ългарска филология) – СУ “Св. Климент Охридски”, учител БЕЛ в ЕГ, Благоевград

Екатерина Крумова (Приложна лингвистика – Английски с френски език)Писмен преводач от английски и френски към Съвета на Европейския Съюз; преводач на свободна практика към институциите на ЕС

Иван Перухов ългарска филология) – учител по БЕЛ във Второ основно училище, Сандански

Христина Първанова  (Английска филология) Фирма „Тойота“, длъжност Координатор Човешки ресурси и обучения

Цветелина Митова ългарска филология) – учител по БЕЛ в Първо основно училище, Сандански

Яна Андонова (Английска филология „Методика на преподаване на английски език в средното училище“)Старши учител в Профилирана гимназия “Христо Ботев” гр. Дупница.

Христо Топузов ългарска филология) – журналист в Радио ФМ+, Радио София (до 2017)

Дамяна Грънчарова (Английска филология „Методика на преподаване на английски език в средното училище“)Учител в ЕГ „Акад. Л. Стоянов“ – Благоевград

Борислава Петрова ългарска филология) – асистент в ДИПКУ, Стара Загора

Горан Младеновски (Английска филология) –Управител на частна фирма за търговия на едро „Никекс“; търговски представител на Refratechnik GmbH за Македония, Черна гора и Сърбия

Теодора Христова (Английска филология) – учител по английски език във Второ основно училище, Благоевград

Памела Щерева (Лингвистика (Английскиезик)учител по английски език, Професионална гимназия по икономика и туризъм “Проф. д-р Асен Златаров” – гр. Петрич

Селвера Фейзиева (Педагогика на обучението по български и руски език и литература на руски език – бакалавър; Лингвистични аспекти на чуждоезиковото обучение (Английски език) – магистър)Учител по руски и английски в Обединено училище „Хр. Ботев“ с. Сърница, учител по руски език в Обединено училище „Хр. Ботев“, с. Долно Дряново; Управител на Спа Хотел „Марибел“, с. Копривлен

Стела Атанасова (Чужд език и етнология) –  технически секретар в спедиторска фирма

Мария Чолакова ългарска филология) – учител по БЕЛ в МГ, Благоевград

Габриела Захариева (Приложна лингвистика) – стюардеса към авиокомпания Emirates

Мария Стоева ългарска филология) – учител по БЕЛ в МГ, Благоевград

Радослава Гърбева (Приложна лингвистика с английски и руски) – преводач към ET “Даниел Комерс-Поля Петрова“

Мартин Атанасов (Английска филология) – управител в спедиторска фирма

Надя Димитрова (Английска филология) – Data processing/Quality assurance programmer /програмист/ в Smart Outsourcing and Consultancy

Александър Мандаджиев (Българска филология) – учител по БЕЛ, ПМГ „Яне Сандански“, Г. Делчев

Елица Георгиева (Приложна лингвистика с английски и немски) – Административен асистент в офертен отдел на Хидроенергийна Компания АД

Радослава Божилова (Българска филология) – журналист в Радио ФМ +

Десислава Козарева (Лингвистични аспекти на чуждоезиковото обучение (Английски език) – магистър)учител по английски език в началния курс, възпитател

Антония Атанасова (Английска филология) – учител по английски език в езикова школа, писател и издател на книги

Любима Мавродиева (Приложна лингвистика с английски език и руски език) – спедиционен посредник в транспортна фирма

Мария Жостова    ългарска филология) – учител по БЕЛ в Пето училище, Благоевград

Владимир Дудаклиев (Приложна лингвистика) администратор на рецепция в хотел и помощник мениджър в Apex Temple Court Hotel, Лондон

Светослав Стоянов (Английска филология) – QA специалист в компютърна фирма

Атанаска Методиева (Българска филология) – учител по БЕЛ в Alex Academy, София

Николай Игнатов (Английска филология) – Експерт в Digital Marketing

Илиян Сабадошев (Българска филология) – предишна работа – учител по БЕЛ, ОУ “Свети Иван Рилски”, гр. Перник, сегашна –  СОУ с разширено изучаване на чужди езици “Д-р Петър Берон”, гр. Перник

Ева Монева (Английска филология – бакалавър, Превод и съвременна англоезична литература – магистър)учител по английски език в ПГ

Бетина Даниелова (Педагогика на обученето по български език и чужд език) – учител по руски език, СОУ „Хр. Ботев“ – Враца

Спаска Бардукова (Приложна лингвистика (Френски и английски език)учител по английски и френски в НУ, гр. Пещера

Николай Пъйков (Английска филология) учител по английски език в ПГЕЕ, гр. Банско

Борислава Балиова (Българска филология) – 9.ОУ – Благоевград, учител по БЕЛ

Антония Тошева (Приложна лингвистика) – специалист обслужване на клиенти в НР

Виолета Тунчева (Български език и чужд език) – учител по БЕЛ – Петрич

Ивета Александрова (Приложна лингвистика френски с английски) – старши оператор във френска фирма за допълнително здравно осигуряване

Величка Благоева Халачева (Английска филология) – служител в туристическа агенция Профи Турс; учител по английски език

Севделина Николова ългарска филология) – учител по БЕЛ в Симитли

Камелия Кръстева (Приложна  лингвистика (Английски и немски език) – бакалавър)дигитални финансови плащания и портфейли към Paysafe; аутсорсинг поддръжка на бизнес клиенти в Ttec

Николай Вачев нглийска филология) – журналист в БНР – Благоевград

Бисер Костадинов (Българска филология) – журналист, сп. Мениджър

Елена Думанова (Английска филология) учител по английски език в СОУ „Неофит Рилски“, гр. Банско

Валентина Воденичарова (Българска филология), ЗСУ – Банско

Биляна Караджова (Приложна лингвистика (Английски и немски език) – бакалавър)младши специалист обработка на данни в „А Дейта Про“ ООД, гр. София

Габриела Монова (Българска филология) – отдел „Хуманитарни дейности и съдрудничество“, понастоящем – сътрудник в ЧСИ В. Томова

Десислава Пашова (Българска филология) – старши учител в 7 СУ, Благоевград

Елена Атанасова (Българска филология) – учител в Българско училище “Аз Буки Веди”, Кьолн

Елена Венева (Българска филология) – Професионална техническа гимназия, Сандански, учител по БЕЛ

Елена Каикова (Българска филология) – учител по БЕЛ, 3. ОУ, гр. Сандански

Елизабет Илиева (Българска филология) – учител в  International School Uwekind

Ерол Емилов (Българска филология) – журналист, в. Топпреса, преди това сайта Топновини, понастоящем – журналист в Нова

Златина Димитрова (Българска филология) – учител целодневна подготовка и учител по БЕЛ, 4. ОУ Димчо Дебелянов“, Благоевград

Златка Стамболийска (Приложна лингвистика – бакалавър, Превод и съвременна англоезична литература – магистър) – учител по АЕ в ПГИ „Иван Илиев“

Илвие Моллова (Българска филология) – учител в СОУ “Св. Паисий Хилендарски”, с. Абланица

Ина Драгомирова (Българска филология) – старши учител по БЕЛ, ОУ „Н. Вапцаров“, гр. Бобов дол; 21 СУ „Хр. Ботев“ – София

Ирена Сандева (Българска филология) – учител в ПМГ „Акад. С. Корольов“

Ирина Реджова (Българска филология) – ст. учител по БЕЛ, ЕГ – Благоевград

Йорданка Илиева (Българска филология) –  Второ основно училище “Христо Смирненски”, Сандански, старши учител по БЕЛ

Калина Кунчева (Българска филология) – учител по БЕЛ, ОУ „Н.Й.Вапцаров“ – Селановци

Камелия Зашева (Българска филология) – учител в СУ Св. Паисий Хилендарски, Дупница

Катя Дюлгерова (Българска филология) – учител по БЕЛ,  Шесто ОУ „Граф Игнатиев“, София

Красимира Бойчева (Българска филология) –Трето основно училище “Христо Ботев”, Сандански, старши учител по БЕЛ

Кристин Благоева (Българска филология) – Министерството на финансите

Кристина Малечкова (Българска филология) – учител в НПГПТО “М.В.Ломоносов”, София

Кристина Петрова (Славянска филология) –филолог-специалист, докторант в Секция по ономастика, ИБЕ – БАН

Лена Хиткова (Българска филология) – Пощенска банка, София

Лилия Ставрева (Българска филология) –заместващ учител по БЕЛ,  2. ОУ – Благоевград

Любима Емилова (Българска филология) – учител по БЕЛ, СУ „Н.Й. Вапцаров“, Дреновец

Мая Пейчева (Славянска филология) – учител по БЕЛ, ОУ “Христаки Павлович”

Мария Арнаудова (Българска филология) –учител по БЕЛ, РПГ „Н. Стойчев“, Разлог

Мария Якимова-Кацарска (Българска филология, преквалификация АФ) ЗПГ “Климент Тимирязев”, Сандански, старши учител по английски език

Миглена Михайлова-Паланска (Славянска филология) – гл. ас. д-р в ИБЕ-БАН, лектор в Братиславския университет „Ян Амос Коменски“

Милена Атанасова (Българска филология) – учител в 7 СУ, Благоевград

Мирела Идакиева (Българска филология) – учител по БЕЛ, ОУ „Н. Вапцаров“, Бобов дол

Настенка Безина (Българска филология) – ОУ – гр. Рила, старши учител по БЕЛ

Натали Стефанова (Българска филология) – Радио Фокус

Наталия Пецева-Вакъвчиева (Българска филология) – Първо основно училище ” Св Климент Охридски”, Сандански, учител по БЕЛ и възпитател

Нина Воденичарова (Българска филология) –учител по БЕЛ, 4. ОУ „Димчо Дебелянов“, Благоевград

Нина Георгиева (Българска филология, ПНУП, магистър, СУ) – Предишна работа – рекламен отдел на в. Демокрация, сега ДГ №70 “Пролет”, гр. София

Петрана Попкочева (Българска филология) – предишна работа – учител по БЕЛ, ОУ – с. Коларово

Радостина Иванова-Грозданова (Българска филология) –учител по БЕЛ, ПГ по туризъм – Самоков

Ремзие Сюлейманчелеби (Българска филология) –учител по БЕЛ по програма  “Заедно в час” в гр. Ветрен

Ромина Илиева (Българска филология) –работи в БТК

Силвет Даутева (Българска филология) –ст. учител по БЕЛ, 55 СУ „П. Каравелов“, София

Силвия Тодорова (Българска филология) – инспектор студенти, Философски факултет, ЮЗУ „Неофит Рилски“

Снежина Цветанова (Българска филология) – Община Благоевград, отдел „Култура“

Соня Розалинова (Българска филология) – Образователен център “Медиа” в  София

Таня Петрова (Българска филология) –Технически сътрудник в ЦСМП – Враца

Таня Тасева (Българска филология, преквалификация Английска филология) –Основно училище “Братя Миладинови”, с. Склаве,  общ. Сандански, ст.учител по английски език

Теменужка Цекова (Българска филология) –Регионална библиотека  “Светослав Минков” – гр.Перник, библиотекар и преди това  учител по БЕЛ, 9 ОУ – Перник

Христинка Серафимова (Българска филология) –книжарница “Хеликон”, Благоевград

Юлия Манасиева (Славянска филология) – учител целодневна подготовка и учител по БЕЛ, 4. ОУ „Димчо Дебелянов“, Благоевград

Яна Пешева (Българска филология) – административен асистент в Агресия груп, София

Яница Маврикова (Българска филология) –учител по БЕЛ, ПГ – Благоевград

Катя Въчкова (Славянска филология)  – зам.-директор в Природо-математическата гимназия „Акад. Сергей Корольов“ – Благоевград

Ваня Алексиева (Българска филология) – педагогически съветник в Природо-математическата гимназия „Акад. Сергей Корольов“ – Благоевград

Елица Златкова (Английска филология) – учител по английски език в Природо-математическата гимназия „Акад. Сергей Корольов“ – Благоевград

Йорданка Костова (Приложна лингвистика с английски и френски език) – учител по английски и френски език в Природо-математическата гимназия „Акад. Сергей Корольов“ – Благоевград

Маргарита Янкулска (Английска филология) – учители по английски език в Природо-математическата гимназия „Акад. Сергей Корольов“ – Благоевград

Мариана Петкова – учител по английски език в Природо-математическата гимназия „Акад. Сергей Корольов“ – Благоевград

Мирослава Методиева (Приложна лингвистика с немски език) – учител по немски език в Природо-математическата гимназия „Акад. Сергей Корольов“ – Благоевград

Спасимир Тренчев (Английска филология) – учител по английски език в Природо-математическата гимназия „Акад. Сергей Корольов“ – Благоевград

Таня Беличка (Ангилйска филология) – учител по английски език в Природо-математическата гимназия „Акад. Сергей Корольов“ – Благоевград

Таня Бикова (Приложна лингвистика) – учител по английски език в Природо-математическата гимназия „Акад. Сергей Корольов“ – Благоевград

Румяна Герганова (Английска филология) – учител по английски език в V СУ „Георги Измирлиев”, Благоевград

Екатерина Цветанова (Българска филология, Английска филология) – учител по английски език в V СУ „Георги Измирлиев”, Благоевград

Малинка Словкова (Английска филология) – учител по английски език в V СУ „Георги Измирлиев”, Благоевград

Айше Хаджиоли (Българска филология) – учител по български език и литература в Професионалната гимназия по механизация на селското стопанство, Гоце Делчев

Надежда Гаминчева (Българска филология) – учител по български език и литература в Професионалната гимназия по механизация на селското стопанство, Гоце Делчев

Евгения Попова (Българска филология) – учител по български език и литература в Природо-математичиската гимназия „Яне Сандански“, Гоце Делчев

Екатерина Тодорова (Българска филология) – учител по български език и литература в Природо-математичиската гимназия „Яне Сандански“, Гоце Делчев

Северина Миладинова (Българска филология) – учител по български език и литература в Природо-математичиската гимназия „Яне Сандански“, Гоце Делчев

Любка Харизанова (Българска филология) – учител по български език и литература в Природо-математичиската гимназия „Яне Сандански“, Гоце Делчев

Елица Зойкова (Приложна лингвистика) – учител по английски език в Природо-математичиската гимназия „Яне Сандански“, Гоце Делчев

Гергана Шарланджиева (Английска филология) – учител по английски език в Природо-математичиската гимназия „Яне Сандански“, Гоце Делчев

Елена Дишлянова (Английска филология) – учител по английски език в Природо-математичиската гимназия „Яне Сандански“, Гоце Делчев

Филиз Адем (Английски език и етнология) – учител по английски език в Природо-математичиската гимназия „Яне Сандански“, Гоце Делчев

Суадин Чолак (Българска филология) – учител по български език и литература в СОУ „Св. св. Кирил и Методий“, Сатовча

Фейзи Уланов (Българска филология) – учител по български език и литература, с. Рибново

Хюсеин Сердар (Английска филология) – учител по английски език, с. Рибново